W swojej codziennej pracy staram się wykorzystywać zdobycze współczesnej chirurgii, które niejednokrotnie przyczyniają się do poprawy samopoczucia pacjentów w trakcie, jak i po zabiegu. Zaczynając od diagnostyki, rozszerzonej o odpowiednie badania obrazowe, poprzez leczenie chirurgiczne oparte o nowoczesne uznane metody, kończąc na zapewnieniu odpowiedniej opieki w okresie gojenia.
Wszystko po to, by pacjenci mogli przejść przez okres pooperacyjny w jak największym komforcie.
W trudnych przypadkach, wymagających skomplikowanych zabiegów regeneracyjnych drukuję wcześniej model żuchwy lub szczęki, który jest wierną kopią kości twarzoczaszki, co pozwala na takie zaplanowanie zabiegu, by po okresie gojenia uzyskać satysfakcjonujący efekt, oraz ograniczyć do minimum zakres interwencji. Wydruk modelu kości pozwala rozszerzyć percepcję operatora i lepiej się zapoznać z odmiennościami anatomicznymi danego rejonu - jeszcze przed właściwym zabiegiem.
To element planowania wstecznego (ang. backward planning). Przed właściwym zabiegiem chirurgicznym wykonuję go wirtualnie, gdzie specjalne oprogramowanie pozwala na zaprojektowanie np. właściwej pozycji implantów, kąta ich wprowadzenia, odległości od sąsiadujących ważnych struktur anatomicznych. Korzyści dla pacjenta to mniejsze dolegliwości, a cały zabieg trwa zazwyczaj krócej.
To specjalnie wyselekcjonowana grupa morfotycznych elementów krwi, która po odpowiedniej obróbce może zostać wykorzystana w zabiegach regeneracyjnych. Przed planowanym zabiegiem zostaje pobrana krew, a po ok 20 minutach mamy do dyspozycji użyteczne frakcje I-PRF (Injectable Plateled Rich Fibrin) oraz A-PRF (Advanced Platelet Rich Fibrin)
Po co ?
To nic innego jak „doładowanie” rany czynnikami wzrostu, które powodują, że rana goi się szybciej i lepiej. PRF jest również szeroko stosowany w innych dziedzinach medycyny – chirurgii plastycznej, ortopedii, medycynie estetycznej i dermatologii.
Rutynowo pracuję w powiększeniu. Operowanie w jamie ustnej ma swoją odmienną specyfikę. Praca w polu, które jest bardzo małe, skażone przez bakterie bytujące w jamie ustnej, na dodatek zawiera ogromną ilość nerwów i naczyń powoduje… że detale są bardzo ważne. Stosowanie powiększenia oraz współliniowego oświetlenia podczas zabiegów zwiększa precyzję mojej pracy.
Nie ma dobrego leczenia – bez dobrej diagnostyki. Współpraca z lekarzami innych specjalności, diagnostyka RTG ( RVG / CBCT / TK ) MRI, czy USG to często kluczowe działanie rozszerzające diagnostykę, mające na celu wdrożenie prawidłowego leczenia.
Współpraca z fizjoterapeutką mgr Eweliną Tomczak pozwala na interdyscyplinarne podejście do okresu pozabiegowego. Oprócz klasycznej farmakoterapii bólu serwujemy kinesiotaping, który zmniejsza obrzęk, poprawia odpływ krwi oraz limfy z rany i powoduje, że pacjenci przechodzą przez całą procedurę leczenia w sposób bardziej komfortowy.