Jak pracuję?

Jak pracuję?

W swojej codziennej pracy staram się wykorzystywać zdobycze współczesnej chirurgii, które niejednokrotnie przyczyniają się do poprawy samopoczucia pacjentów w trakcie, jak i po zabiegu.

 

Druk 3D

W trudnych przypadkach, wymagających skomplikowanych zabiegów regeneracyjnych drukuję wcześniej model żuchwy lub szczęki, który jest wierną kopią kości twarzoczaszki, co pozwala na takie zaprojektowanie zabiegu, by po okresie gojenia uzyskać zaplanowany wcześniej efekt.

 

Szablony operacyjne (nawigacja komputerowa - guided surgery)

To element planowania wstecznego (ang. backward planning). Przed właściwym zabiegiem chirurgicznym wykonuję go wirtualnie, gdzie specjalne oprogramowanie pozwala na zaplanowanie np. właściwej pozycji implantów, kąta ich wprowadzenia, odległości od sąsiadujących ważnych struktur anatomicznych. Korzyści dla pacjenta to mniejsze dolegliwości, a cały zabieg trwa zazwyczaj krócej.

 

Osocze bogatopłytkowe (PRP Platelet Rich Plasma)

To specjalnie wyselekcjonowana grupa morfotycznych elementów krwi, która po odpowiedniej obróbce może zostać wykorzystana w zabiegach regeneracyjnych. Przed planowanym zabiegiem zostaje pobrana krew, a po ok 20 minutach mamy do dyspozycji użyteczne frakcje I-PRF (Injectable Plateled Rich Fibrin) oraz A-PRF (Advanced Platelet Rich Fibrin)

Po co ?

To nic innego jak „doładowanie” rany czynnikami  wzrostu, które powodują, że rana goi się szybciej i lepiej. PRF jest również szeroko stosowany w innych dziedzinach medycyny – chirurgii plastycznej, ortopedii, medycynie estetycznej, dermatologii.

 

Powiększenie

Rutynowo pracuję w powiększeniu. Operowanie w jamie ustnej ma swoją odmienną specyfikę. Praca w polu, które jest bardzo małe, skażone przez bakterie bytujące w jamie ustnej, na dodatek zawiera ogromną ilość nerwów i naczyń powoduje… że detale są bardzo ważne. Stosowanie powiększenia oraz współliniowego oświetlenia podczas zabiegów zwiększa precyzję mojej pracy.

 

Diagnostyka

Nie ma dobrego leczenia – bez dobrej diagnostyki. Współpraca z lekarzami innych specjalności, diagnostyka RTG ( RVG / CBCT / TK ) MRI, czy USG to często kluczowe działanie rozszerzające diagnostykę, mające na celu wdrożenie prawidłowego leczenia.

 

Fizjoterapia

Współpraca z fizjoterapeutką mgr Eweliną Tomczak pozwala na interdyscyplinarne podejście do okresu pozabiegowego. Oprócz klasycznej farmakoterapii bólu serwujemy kinesiotaping, który zmniejsza obrzęk, poprawia odpływ krwi oraz limfy z rany i powoduje, że pacjenci przechodzą przez całą procedurę leczenia w sposób bardziej komfortowy.

NZOZ Artdent

625 018 070
537 484 822

NZOZ ARTDENT

michal.k.mikulski@gmail.com
spec. chir. stom. Michał Mikulski

731 592 012
spec. chir. stom. Michał Mikulski